شبکه های اجتماعی

کدامیک اهمیت بیشتری نسبت به دیگری دارد؟
اولین تشکل مربیان آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با حضور بیش از یکصد مربی در اراک برگزار شد
نمایشگاه فرصت‌های شغلی مهارت‌ محور کم‌ سرمایه‌ بر در اراک افتتاح شد
برگزاری جلسه کارگروه تدوین استانداردهای آموزشی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای محلات
افتتاح اولین کارگاه آموزشی طلاب و خانواده های محترمشان در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان اراک

با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ومعاون آموزش و رئیس اداره آموزش اداره کل و کارشناسان اداره کل  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کمیجان ومسئولین دانشگاه آزاد کمیجان؛مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMS)  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کمیجان گشایش یافت.

منصور جلیلوند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی در مراسم افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کمیجان گفت: یکی از مشکلات عمده جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی این است که نمی توانند شغلی مناسب با رشته تحصیلی خود را بیابند و این امر موجب نرخ فزاینده بیکاری دانش آموختگان دانشگاه‌ها می گردد.

وی افزود: نداشتن مهارت‌های مورد نیاز بازار کار موجب عدم موفقیت بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه در ورود به بازار کار پس از فراغت از تحصیل است.

وی اظهار کرد: در این مرکز، دوره‌های مهارتی مورد نیاز دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال با نظارت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار خواهد شد و دانشجویان می‌توانند با استفاده از این دوره‌ها، سطح مهارت و توانمندی خود را ارتقا داده و گواهینامه مهارتی از طرف دانشگاه و سازمان فنی و حرفه‌ای کسب کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کمیجان افزود: دانشجویان در این مرکز می‌توانند از تجربیات و مشاوره‌های استادان مجرب بهره گرفته و آینده شغلی خود را تضمین کنند و شغلی با علاقه خود به دست آوردند. دستیابی به شغل از طریق مهارت و شعار هر دانشجو یک مهارت باید راهبردی باشد و در کنار آن به سرمایه انسانی و قشر جوان به‌ویژه دانشجویان تحصیل‌کرده توجه ویژه‌ای شود.وی گفت: تفاهم‌نامه‌ استانی با هدف توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی شهرستان کمیجان در راستای برآورده کردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای، فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و برای استفاده از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری در راستای انجام اهداف و مأموریت‌های سازمانی به مدت سه سال منعقد شده است.

نشانی

 اراک - خیابان قائم مقام نرسیده به میدان امام حسین (ع)

 

کد پستی 38177-9-3185

 

تلفن تماس: 3-32269001 (086)

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار سایت

کاربران
2
مطالب
75
نمایش تعداد مطالب
106451