با حضور معاون استاندار،مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ،ومدیران دستگاههای مرتبط  استان سومین جلسه کارگروه مهارت آموزی و اشتغال با محوریت  شورای مهارت در محل استانداری مرکزی برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: راهبردهای مهارت‌ورزی کارآفرین باید اولویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باشد و یادگیری مهارت‌هایی که بازار کسب و کار ضعیف دارند در استان راهگشای حل معضل بیکاری نیست. «سعید فرخی» روز سه‌شنبه در کارگروه مهارت آموزش و اشتغال استان مرکزی، افزود: شمار زیادی از جوانان وجود دارند که گواهینامه‌های مهارتی متعددی را کسب کرده‌اند اما زمینه شغلی پایدار و درآمدزایی ندارند، بنابراین باید شاکله مهارت‌ورزی کسب و کار استان متناسب با ظرفیت‌ها و نیازهای روز تعریف شود.
وی اظهار داشت: ارایه برنامه جامع کسب و کار در سایه همکاری بین بخشی تمامی حوزه‌ها باید ملاک راهبردهای آموزش فنی و حرفه‌ای استان قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: محور توسعه هر بخش در استان اعم از  اقتصادی، کشاوری، صنعت، آی تی و خدمات بر مبنای کسب مهارت و اثربخشی است و باید با شیوه‌های خلاقانه و علمی و استفاده از دانش روز این داشته‌ها تداوم یابد.
فرخی افزود: می‌طلبد که  از ظرفیت خالی دستگاه‌ها در اثر بخشی آموزش های مهارتی استفاده شود زیرا در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای در وسایل و تجهیزات آموزشی کمبود وجود ندارد.
وی اظهار داشت: افزایش مهارت آموزشی و جلوگیری از موازی کاری و استفاده بهینه از امکانات مستلزم تقویت همکاری بین بخشی و هم‌افزایی همه بخش‌ها است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: هرچه شمار طرح‌های مشترک دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه کسب و کار و مهارت‌ورزی هدفمند بیشتر باشد رسیدن به اهداف سازمانی هموارتر خواهد کرد.
فرخی افزود:  آموزش فنی و حرفه‌ای حلقه واسط در ایجاد بستر کاری است و باید از امکانات دانشگاه‌ها و کارگاه‌ها به‌صورت مشترک بهره بگیرد تا نتایج اثربخش حاصل آید.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز گفت: فعال کردن آموزش مهارتی برای یک‌هزار و ۳۳۰ واحد صنعتی استان کار دشواری است و به تنهایی از عهده یک نهاد برنمی‌آید و باید از ظرفیت اتاق بازرگانی کمک گرفته شود.
«منصور جلیلوند» افزود:این اداره کل نیز با همکاری اتاق بازرگانی اخیرا آموزش در خوشه نفت و گاز استان فعال نموده و تفاهم‌نامه آن را به امضا رسانده تا بستر آموزش‌های مهارتی فراهم آید.
وی اظهار داشت: مشکل تامین نیروی متخصص ماهر که بتواند با دستگاه و تجهیزات صنعتی کار کند در استان احساس می‌شودو نیاز است با حمایت و برنامه‌ریزی برای جبران این نقیصه برنامه‌ریزی شود.
جلیلوند افزود: « آموزش دوگانه» ایده‌ای است که از کشور آلمان گرفته شده و در این الگو واحدهای صنعتی و تولیدی به شرط جذب نیرو، آموزش را ارایه می‌دهند.
در این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین فنی و حرفه‌ای استان با اتاق بازرگانی اراک مبادله شد.
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیش از ۲۴۰ آموزشگاه آزاد و ۲۱ مرکز دولتی کار آموزش مهارت‌های مختلف را در این استان برعهده دارد.

 

نشانی

 اراک - خیابان قائم مقام نرسیده به میدان امام حسین (ع)

 

کد پستی 38177-9-3185

 

تلفن تماس: 3-32269001 (086)

آمار سایت

کاربران
2
مطالب
153
نمایش تعداد مطالب
44822

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم