آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  معاون استانداری مرکزی:ضعف مهارتی؛ مانع ورود مهارت‌آموزان به عرصه اشتغال  تاریخ: 8/11/1397
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: مهارت‌آموزان با وجود گذراندن دوره‌های آموزشی وارد بازار کار نمی‌شوند که این نشان از ضعف مهارتی است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری  ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در نشست شورای عالی مهارت استان مرکزی اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تربیت نیروها باید متناسب با نیازهای آینده کشور بوده و مهارت‌هایی بابد مدنظر قرار گیرد که اشتغال را به دنبال داشته باشد .

  وی افزود: در مهارت‌آموزی تغییر رویه و تصمیم‌گیری‌های درست باید مورد توجه قرار گیرد که در این راستا تاکنون اقدامات خوبی در مراکز فنی و حرفه‌ای صورت گرفته، اما نیاز است که در راستای توسعه مهارت‌ها تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با اشاره به اهمیت حوزه اقتصادی گفت: نیاز است نقاط ضعف و قوت عرصه‌های اقتصادی شناسایی شده و بر اساس آن نیروهای مجرب و متخصص در این حوزه تقویت شوند .

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اولویت اصلی آمورش‌های فنی و حرفه‌ای افزایش مهارت است باید با یک برنامه‌ریزی مدون رشته‌هایی که اشتغال به همراه دارند، آموزش داده شوند .

فرخی بیان کرد: آموزش همراه با کیفیت سبب تولید و ایجاد اشتغال می‌شود در نتیجه با تغییر نگرش در آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای می‌توان افق اشتغال استان را ترسیم کرد .

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه در طول سال ۴۰ هزار نفر تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرند، اما اشتغالی به همراه ندارد که در باید این شرایط مورد تامل قرار گیرد چراکه این وضعیت نشان از ضعف مهارتی است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با طرح این سوال که چگونه فردی ۱۸ گواهینامه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را دارد، اما کماکان فاقد شغل است؟ افزود: این یک ایراد جدی است و متاسفانه سیستم سال‌هاست حول یک مدار می‌چرخد و با تغییر نگرش و مطالعه جدی باید ایده‌های نو برای سال‌های آتی در نوع مهارت‌آموزی و آموزش‌ها خلق کرد.

فرخی با اشاره به لزوم توجه به کارآفرینی بیان کرد: نباید در مسیری حرکت کرد که هر شخصی یک شغل فردی ایجاد کند، انتظار می‌رود که باید واحدهای تولیدی و اقتصادی را تقویت کرد تا بتوان علاوه بر تولید، زمینه اشتغال پایدار نیز ایجاد کرد

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :273188