آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  تاکید بر تخصیص تسهیلات برای خود اشتغالی معلولان  تاریخ: 9/7/1398
سجادی گفت: تسهیلات برای ایجاد خود اشتغالی معلولان باید در نظام نامه آموزشی معلولان مورد توجه و تاکید قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، سید «احمد سجادی» (دوشنبه 8 مهر) در کمیته اجرایی آموزش های مهارتی به معلولین گفت: معلولین نیز جزئی از جامعه هستند که آموزش و اشتغال این عزیزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه با اشاره به نظام نامه آموزشی معلولان افزود: آنچه که در این رابطه مهم است و می توان در سه سرفصل آن را مطرح کرد نوع آموزش هایی است که معلولان نیاز دارند، تسهیلات برای ایجاد خود اشتغالی معلولان و سوم استفاده از ظرفیت های اداری و دولتی برای اشتغال این افراد است.

 

وی با تاکید بر اهمیت نیاز سنجی از جامعه معلولین استان بیان کرد: ما باید بدانیم جامعه معلولین چه آموزش های می خواهند ببینند و نیازمند چه آموزش هایی هستند و آن آموزش ها را با توجه به توان آنها ارایه دهیم.

 

در ادامه این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای در شهرستان ها باید بر اساس نیاز روز آن شهرستان باشد، گفت: رشته های تکراری که دیگر کاربردی ندارد باید جمع شوند.

 

«سعید رضا شاه محمدی» در ادامه به اهمیت آموزش های حرفه ای به معلولین اشاره کرد و افزود: مجموعه فنی حرفه ای آماده آموزش به این قشر از جامعه را دارد و مسئولان مرتبط با معلولین با توجه به معلولیت های آنها یادآور شوند که چه مهارت هایی می توانند آموزش ببینند.

 

این مقام مسئول ادامه داد: ما باید بدانیم چه چیزهایی مورد نیاز آموزش معلولین هست و مجموعه به صورت هماهنگ این عزیزان را بر اساس معلولیتشان گروه بندی کنند تا آموزش به آنها آسانتر شود.

 

وی به ارایه تسهیلات خود اشتغالی به معلولین نیز اشاره کرد و بیان کرد: آموزش ها باید به گونه ای باشد که این افراد بعد از آموزش بتوانند از تسهیلات خود اشتغالی بهره مند شوند و یا اینکه بتواند در جایی مشغول به کار شوند.

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای اضافه کرد: هدف این طرح رفع بیکاری این عزیزان است و نبود مهارت های آموزشی یکی از عوامل بیکاری و مشکل زا در این قسمت است.
در این نسشت حاضرین  به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در مورد نحوه چگونگی اجرای نظام نامه بحث و گفتگو نمودند.

 

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :308310