آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  مسئول اداره سنجش و ارزیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:صدور ۷ هزار و ۵۵۴ گواهینامه فنی و حرفه ای در استان مرکزی  تاریخ: 2/11/1397
طی ۹ ماهه سال جاری ۷ هزار و ۵۵۴ گواهینامه فنی و حرفه ای در استان مرکزی صادر شده است.


 

حسین رسولی با اشاره به فعالیت های مرکز آزمون فنی و حرفه ای به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: آزمون های فنی و حرفه ای در دو بخش کتبی کاغذی و آنلاین برگزار می شود.

مسئول اداره سنجش و ارزیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی آزمون های کتبی کاغذی را شامل آزمون های سیار روستایی، زندان ها، پادگان ها و صنعت ساختمان دانست و افزود: مابقی آزمون ها به صورت آنلاین و پایان دوره در مراکز دولتی و آموزشگاه ها برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار و 982 نفر در بخش آزمون های هماهنگ کتبی در 9 ماهه سال جاری شرکت کرده اند، بیان کرد: 3 هزار و 441 نفر در این بخش نمره قبولی را کسب کرده اند.

 این مقام مسئول همچنین به بخش آزمون ادواری اشاره کرد و گفت: طی 9 ماهه سال جاری 884 نفری برای شرکت در این آزمون اعلام آمادگی کرده اند که 204 نفر قبولی داشتیم.

رسولی در ادامه به آزمون کتبی صنعت ساختمان اشاره کرد و ادامه داد: در این بخش نیز 2 هزار و 179 نفر معرفی به آزمون معرفی شدند که یک هزار و 452 نفر موفق به کسب نمره قبولی شدند.

مسئول اداره سنجش و ارزیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی همچنین به انعقاد تفاهم نامه با صنایع دستی و قالی بافی نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز 395 نفر معرفی شدند که 383 نفر موفق به اخذ نمره قبولی شدند.

وی همچنین با بیان اینکه در بحث آزمون الکترونیکی 14 هزار و 60 نفر معرفی به ازمون داشتیم، بیان کرد: 9 هزار و 44 نفر قبول شدند و در آزمون اصناف نیز 932 نفر معرفی شده به آزمون بودند که 926 نفر موفق به اخذ نمره قبولی و دریافت مجوز شدند.

رسولی با بیان اینکه در 9 ماهه سال جاری 23 هزار و 392 نفر معرفی به آزمون شدند، افزود: 15 هزار و 450 نفر قبولی در این مدت داشتیم.

وی همچنین با بیان اینکه 7 هزار و 554 گواهینامه طی 9 ماهه سال جاری صادر شده است، بیان کرد: گواهینامه ها تا کنون به صورت الکترونیکی بوده که به دلیل تغییر در خدمات گواهینامه ها به صورت کاغذی صادر می شوند.

 این مقام مسئول همچنین از برگزاری آزمون کتبی ویژه سربازان نیروهای مسلح نیز خبر داد و گفت: این آزمون در روز شنبه با شرکت ۷۴۹ نفر در ۱۱ شهرستان برگزار شد که شرکت کنندگان در ۲۷حرفه آزمون شرکت کردند.

 مسئول اداره سنجش و ارزیابی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی اضافه کرد: نتایج این آزمون در روز ششم بهمن ماه اعلام و قبول شدگان، در آزمون عملی این دوره که در پادگان ها و مراگز برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :273183