آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:خلاء تسهیلات بانکی ویژه مهارت‌آموزان فنی و حرفه‌ای  تاریخ: 8/11/1397
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی ‌گفت: جوانان با خلا تسهیلات ویژه بانکی جهت استفاده از مهارت‌ها مواجه هستند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه مرکزی، سعیدرضا شاه‌محمدی در شورای عالی مهارت استان مرکزی اظهار کرد: مهارت‌آموزی به معنای تبدیل دانایی به توانایی است و در حال حاضر سرمایه‌گذاری برای نیروی انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است .

وی افزود: یکی از مشکلات کشور در بحث اشتغالزایی فقر مهارت است که در این خصوص اگر فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور رواج پیدا کند بسیاری از مشکلات کشور رفع خواهد شد .

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان مرکزی تصریح کرد: آموزش مهارت‌ها در کشور از طریق 2 کانال رسمی و غیررسمی انجام می‌گیرد که متولی آموزش رسمی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها هستند، اما با توجه به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نسبت به آموزش‌های رسمی امتیاز بالاتری دارد، اما همواره با طرح بحث آموزش غیررسمی، فنی و حرفه‌ای مغفول واقع می‌شود.

شاه‌محمدی بیان کرد: آموزش‌های ضمن خدمت، آموزش‌های جهادگونه، آموزش‌های بسیجی‌وار، کپسولی، آموزش‌های حضوری، نیمه‌حضوری، مجازی، پروژه‌محور، همایشی، آموزش در صنایع و اصناف به صورت دولتی و خصوصی از جمله طرح‌های آموزشی فنی‌وحرفه‌ای است که از طریق مراکز ثابت دولتی، روستاییان، آموزش دانشجویان و دانشگاهیان ارائه می‌‌شود .

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش‌های لازم در 21 مرکز ثابت دولتی، 13 مرکز جوارکارگاهی، 59 مرکز جوار شهری و ... ارائه می‌شود .

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای استان مرکزی گفت: در 9 ماهه نخست سال 97 در سه مرکز اراک(مرکز شماره یک، شماره 2 و مرکز خواهران) 8 هزار نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را دریافت کرده‌اند و در واقع این مراکز 40 درصد آموزش‌های استان مرکزی را به خود اختصاص داده است .

وی اضافه کرد: از جمله اهداف فنی و حرفه‌ای در کشور و استان ترویج و تقویت فرهنگ مهارت‌آموزی، آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآمد متناسب با نیاز بازار کار و توسعه مهارت‌آموزی در راستای تحقق عدالت اجتماعی است .

شاه‌محمدی یکی از نیازهای امروز جوانان را نبود تسهیلات ویژه بانکی جهت استفاده از مهارت‌ها دانست و گفت: دریافت تسهیلات درگیر پروسه‌ای طولانی‌مدت در کارگروه اشتغال و بانک‌ها می‌شود و برخی در آخر از دریافت تسهیلات صرفنظر می‌کنند و متاسفانه فنی و حرفه‌ای در این روند هیچ دخالتی ندارد .

به گزارش ایسنا، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز گفت: متاسفانه موضوع آموزش در مملکت قصه پردردی است و یکی از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد بحث موازی‌کاری است که باید کمیته‌ای متشکل از اقلیت افراد به این موضوع رسیدگی کنند .

علیرضا ایزدی بیان کرد: تعامل میان دستگاه‌ها باید افزایش یابد تا نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدها شناسایی شود، با ارائه یک سرفصل جدید باید از بسیاری فعالیت‌های تکراری دوری کرد

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :273188