آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  استاندار استان مرکزی:مهارت و خوداتکایی، فرآیند تولید، اشتغال و کارآفرینی را تسریع می بخشد  تاریخ: 1/9/1397
مهندس آقا زاده استاندار مرکزی گفت: مهارت آموزی در مدارس و دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد


به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در دویست و چهلمین نشست شورای آموزش و پرورش  اظهار کرد: با توجه به سند بنیادین تحول آموزش و پرورش در مدارس باید مهارت‌آموزی نیز نهادینه شود و اقدامات در مدارس تنها به آموزش علمی منجر نشود. در این راستا با بهره‌مندی از توانمندی و شایستگی دانش آموزان باید در مدارس به‌سوی خلاقیت و مهارت‌آموزی حرکت کند .

وی افزود: تشکیل کارگروه مهارت آموزی نیز باید مورد توجه قرار گیرد و نیاز است در این راستا هم‌افزایی ایجاد شود و موازی‌کاری صورت نگیرد .

استاندار مرکزی تصریح کرد: تشکیل شورای مهارت از نیازهای اساسی استان است و باید در مدارس و دانشگاه‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد و فعالیت‌های گسترده‌ای در این خصوص انجام شود،دستگاه های متولی بویژه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وظیفه دارند اداره کل آموزش و پرورش استان را در این مسیر یاری‌گر باشند .

ویبا بیان اینکه استان به نیروهای کار ماهر و جمعیت پویا و تحول آفرین نیاز دارد، افزود: مهارت و خوداتکایی، فرآیند تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی را تسریع می بخشد.

استاندار مرکزی ادامه داد: نظام آموزش مبتنی بر مهارت ورزی همخوان با معیارهای اسلامی از ویژگی های یادگیری مندرج در فلسفه تعلیم و تربیت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .

به گزارش ایسنا، فتح‌اله حقیقی معاون سیاسی استاندار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مسئولیت پذیری دانش آموزان باید تقویت شود، گفت: بررسی گام به گام اثر بخشی طرح‌های تقویت مسئولیت پذیری دانش آموزان از مواردی است که ضرورت داشته و باید به آن توجه ویژه شود .

وی افزود: روش هایی که در حال حاضر خانواده‌ها برای نوجوانان استفاده می‌کنند صحیحی نیست، و در آینده جامعه با این فرزندان دچار مشکل خواهد شد چراکه به قدری وابسته بزرگ شده‌اند که به تنهایی از عهده انجام امور خود بر نمی‌آیند، بر این اساس باید با ورورد به موقع از ایجاد اینگونه مشکلات جلوگیری کرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به نیازهای دانش اموزان گفت: استقلال طلبی و تقویت روحیه انضباط فردی و گروهی دانش آموزان امروز جزئی از نیازهاست که در این راستا آموزش و پرورش باید در این مسیر برنامه های کاربردی را تدوین کند.

 

 
 
 
     
  

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :224282