آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

معاون آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی: اجرای دوره های کیفی و تقاضا محور در سطح استان

حمید رضا رستمی با اشاره به عملکرد آموزش و فنی و حرفه ای استان مرکزی در سال 97 به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: تعهد آموزشی ما در سال گذشته در بخش دولتی  18 هزار و 352 نفر آموزش بود که با تلاش و فعالیت های همکاران 26 هزار و 697 نفر از آموزش های ما بهره مند شدند که در این بخش 143 درصد عملکرد داشتیم.

 

معاون آموزش و پژوهش اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی با بیان اینکه آموزش ها در بخش دولتی کاملا رایگان است، افزود: این آموزش ها در 21 مرکز آموزش دولتی و در 112 کارگاه آموزشی در استان انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 268 آموزشگاه آزاد در سطح استان فعال هستند، ادامه داد: در سال گذشته 11 هزار و 171 نفر دوره در این آموزشگاه ها آموزش دیدند که 120 درصد در این بخش عملکرد داشتیم که هم بخش دولتی و هم غیر دولتی بالاتر از تعهد کار کردند.

 

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه فعالیت های سال 98 آغاز شده است، اضافه کرد: ما تمام تلاش و توان خود را برای اینکه آموزش ها کاملا کیفی و بر اساس استانداردها، نیاز بازار کار و تقاضای جامعه باشد بکار گرفته ایم.

 

اجرای طرح تکاپو در سطح استان

 

رستمی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح تکاپو در سطح استان اشاره کرد و گفت: در این طرح ابتدا نیاز سنجی می شود و بعد از شناسایی نیازهای اقتصادی بازار کار و سنجش پتانسیل استان و منطقه به ارایه آموزش متناسب با آن منطقه پرداخته می شود.

 

معاون آموزش و پژوهش اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی با اشاره به طراحی مدل SWOT برای مراکز آموزش فنی و حرفه ای، گفت:این مدل دقیقا ظرفیت و پتانسیل را مشخص می کند و اینکه چه دوره هایی را آموزش می دهید و بر اساس طرح تکاپو چگونه می توانید دوره اموزشی را توسعه دهید و چه رشته هایی آموزشی را می خواهد ایجاد کنید و اینکه چه رشته هایی بازار کار ندارد و دیگر نیاز به آموزش آنها نیست و باید حذف شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این دو طرح بعد از تصویب در شورای عالی مهارت استان اجرایی خواهد شد تا دوره ها کاملا کیفی و تقاضا محور باشد.

 

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 16 هزار  کار آموز در دوره های مهارتی ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد 15 هزار نفر معرفی به آزمون شدند و جمعا 74 درصد قبولی در آزمون داشتیم.

 

رستمی با اشاره به اینکه به قبول شدگان در آزمون گواهینامه معتبر با کد بین المللی سازمان جهانی کار ILO  داده می شود، افزود: مدارک ما زیر نظر سازمان جهانی کار و معتبر است و تنها مرجع رسمی هستیم که گواهینامه مهارت صادر می کند.

 

وی اضافه کرد: گواهینامه های ما قابلیت ترجمه دارد و افراد به راحتی می توانند در 150 کشور عضو سازان جهانی کار شروع به فعالیت کنند.

 

معاون آموزش و پژوهش اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی ادامه داد: کار آموزان طبق قانون کار باید 15 سال به بالا باشند مگر در موارد خاص  و دوره های ویژه با رضایت والدین مانند طرح ایران مهارت که برای دانش آموزان متوسطه اول است.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :256511