آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

ارایه آموزش های کوتاه مدت و کاربردی از اهداف اجرای طرح خانه به خانه در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی به نقل از خبرگزاری شبستان «زهرا فرجی» در جریان بازدید از مرکز خواهران حضرت زهرا(س) فنی و حرفه ای استان مرکزی که به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح خانه به خانه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک، گفت:  با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری با عنوان سال رونق تولید یکی از راهکارهای تحقق سیاست های اتخاذ شد در راستای شعار سال جاری بحث ایجاد فرصت های شغلی برای گروه های مختلف جامعه است.

 

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی افزود: با توجه به اینکه بانوان به عنوان نیمی از این ظرفیت انسانی جامعه هستند، قرار شد برنامه ها و طرح های برای مشارکت آنان نیز پیش بینی شود.

 

وی به نشست مشترک مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرای در اواخر سال گذشته با مدیر کل فنی و حرفه ای اشاره و بیان کرد:پیشنهاد شد که از امکانات و پتانسیل تخصصی این دستگاه در راستای اشتغال فراگیر زنان استفاده کنیم.

 

این مقام مسئول ادامه داد: ما امروز با سیل عظیمی از زنان جویای کار مواجه هستیم که قطعا با توجه به فضای اشتغال در حوزه دولتی امکان ایجاد فرصت شغلی برای آنان وجود ندارد.

 

فرجی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی طرحی را در این راستا ارایه کرد، بیان کرد: طرح خانه به خانه توسط آموزش فنی و حرفه ای آماده و حمایت مالی شد و امروز همزمان با روز کار آفرینی از این طرح  بهره برداری می شود.

 

مدیر کل زنان و خانواده استانداری مرکزی ادامه داد: ارایه آموزش های کوتاه مدت، کاربردی و عملیاتی از اهداف اجرای این طرح است که این  آموزش های به بانوان استان با اولویت زنان ساکن در سکونتگاه های غیر رسمی که امروز یکی از اولویت های آنان بحث اشتغال است انجام می شود.

 

وی حمایت از بانوان برای ادامه کار را ضروری دانست و بیان کرد: هدف ما از اجرای این طرح این بود که به توانمندی زنان برسیم و در آینده بانوان کارآفرین و با مهارت داشته باشیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای افزود: کارهای اولیه توسط این اداره انجام و تیم های سیار آموزشی و تخصصی تشکیل شده و آماده استفاده در سکونت های غیر رسمی هستیم و برای شروع نیز مقرر شده در منطقه باغ خلج کار آغاز شود.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :337319