آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی:فقر مهارتی مهمترین مشکل در اشتغال است  تاریخ: 2/11/1397
شاه محمدی گفت: فقر مهارتی مهمترین مشکل در راستای اشتغال در کشور است.


  به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، سعید رضا شاه محمدی در چهارمین نشست هم اندیشی بانوان فعال در حوزه زنان و خانواده استان مرکزی (کمیته بانوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی) بزرگترین مشکل در اشتغال را فقر مهارت دانست و گفت: آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای راهی برای برون رفت از این مشکل است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی با اشاره به اینکه مهارت آموزی تبدیل دانایی به توانایی است، افزود: فعالیت های فنی و حرفه‌ای امسال با این شعار آغاز شد و تلاش می کنیم که جوانان را در بخش های مختلف توانمند کنیم.

وی با اشاره به اهمیت داشتن نیروی انسانی متعهد با انگیزه و با روحیه، با نشاط و امیدوار اضافه کرد: باید به جوانان انگیزه داده شود چرا که نشاط و انگیزه سبب موفقیت و پیشرفت می شود.

این مقام مسئول با اشاره به پیشرفت ها و موفقیت های کشور و استان طی چهل سال پیروزی انقلاب بیان کرد: امروز شاهد جنگ اقتصادی و فرهنگی هستیم که باید همچون دوران انقلاب شور و امید را در جامعه ایجاد و از این نیز با موفقیت بگذریم.

شاه محمدی هم افزایی و همدلی و همکاری همه دستگاه ها را ضروری دانست و بیان کرد: با هم افزایی بین بخشی می توان از ظرفیت ها و پتانسیل ها استفاده و آنها را در جامعه کاربردی کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش های ما مختص مراکز ثابت نیست بیان کرد: آموزش در روستاها، راه اندازی ۴ مرکز جوار دانشگاهی، آموزش در صنایع و صنوف، آموزش در زندان ها و پادگان ها از جمله برنامه های ما است و هر کجا که اعلام نیاز شود ما حضور یافته و با فضا سازی و ارایه تجهیزات به فعالیت می پردازیم.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی شاغلین اصناف و صنایع، کارجویان، روستاییان، بانوان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را گروه های هدف این مجموعه دانست و گفت: فنی و حرفه ای استان در حال حاضر با ۲۱مرکز آموزش دولتی در استان، ۱۳مرکز بین کارگاهی، ۴مرکز جوار دانشگاهی، ۱۶۷کارگاه در روستاها،     فعالیت در پادگان ها، ۲۶۸اموزشگاه آزاد در حال فعالیت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ترویج و تقویت فرهنگ مهارت آموزی در جامعه تاکید کرد و گفت: جوانان باید در کنار درس و دانشگاه یک مهارت را بیاموزند تا مشکل اشتغال که نبود مهارت است مرتفع شود.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :273185