آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  آموزشهای مهارتی منجر به اشتغال رسالت مهم آموزش فنی و حرفه ای  تاریخ: 28/12/1397
در دیدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با مدیرکل و شورای معاونین آموزش فنی و حرفه ای استان بر نقش محوری آموزشهای مهارتی در اشتغال زایی تاکید شد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ،در این جلسه بهروز اکرمی ضمن تاکید بر طراحی فرایند تسهیل اشتغال مهارت آموختگان آموزشهای فنی و حرفه ای بر لزوم طرح این موضوع در شورای اشتغال استان اشاره کرد.

وی بیان کرد: برای سال جدید می بایست نیازسنجی آموزشی هر شهرستان به صورت علمی انجام گرفته و پلن آموزش پنج و ده ساله اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بر مبنای آن طراحی و ارائه گردد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: جهت توانمدسازی اقشار مختلف و کاهش جرایم می بایست در سکونتگاههای غیر رسمی و روستاها با دبد علمی ورود کرد و با آموزشهای اشتغال محور نسبت به کاهش بیکاری در این مناطق اهتمام ویژه داشت.

وی عنوان کرد: هدف اصلی آموزشهای مهارتی ارتقا ظرفیتهای مغفول جامعه مخصوصا جوانان است که با فرهنگ سازی در میان دانش آموزان و دانشجویان و توجه به راه اندازی استارت آپ ها می توان این بخش مهم را فعال نمود.

در ادامه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن ارائه گزارشی ، عملکرد این اداره کل در سال 97 را فوق العاده برشمرد و گفت با همت همکاران و استفاده بهینه از منابع موجود علی رقم وجود مشکلات فراوان در سال جاری بیش از سه میلیون و نهصد هزار ساعت آموزش مهارتی به هم استانی های عزیز ارائه گردیده است.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :256510