آموزشهای فنی و حرفه ای محور کار آفرینی و بهره وری منابع انسانی است

 

 

 آرشیو خبری
.....................................
 
 

  نبودن مهارت اصلی ترین مشکل جوانان و جامعه ما است  تاریخ: 9/5/1398
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای تخصصی و درجه یک اراک : نبودن مهارت اصلی ترین مشکل جوانان و جامعه ما است و تا زمانی که جوانان ما و پدر مادر ها منظور از کار را داشتن یک مدرک برای استخدام می دانند این مشکل در جامعه حل نخواهد شد.


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای  تخصصی و درجه یک اراک : نبودن مهارت اصلی ترین مشکل جوانان و جامعه ما است و تا زمانی که جوانان ما و پدر مادر ها منظور از کار را داشتن یک مدرک برای استخدام می دانند این مشکل در جامعه حل نخواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای به نقل ازخبرگزاری شبستان از اراک، «میر حمایت میرزاده» شب گذشته (8 مرداد) در جریان بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای تخصصی و درجه یک اراک ضمن تقدیر از فعالیت های مجموعه فنی و حرفه ای در راستای مهارت افزایی گفت: مشکل اشتغال ما در جامعه به دلیل نبودن کار نیست بلکه  عدم مهارت جوان و نداشتن مهارت و حرفه سبب این مشکل شده است.

 

سخنگوی آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افراد کار را فقط استخدام در یک اداره یا شرکت می دانند، افزود: تا زمانی که جوانان ما و پدر مادر ها منظور از کار را داشتن یک مدرک برای استخدام می دانند این مشکل در جامعه حل نخواهد شد.

 

وی بیان کرد: وقتی که افراد مهارت داشته باشند به دنبال کارآفرینی و ایجاد اشتغال می روند و فقط به دنبال استخدام نخواهد بود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شورای عالی مهارت تشکیل شده است، بیان کرد: دبیرخانه آن وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی است چرا که می تواند با آموزش های مهارتی معضل اشتغال را مرتفع کند

 

سخنگوی آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری کمیته های آموزش پرورش، آموزش عالی و  مهارت تشکیل شده اند،‌ بیان کرد: کمیته مهارت در مجلس دهم تشکیل شده است.

 

این مقام مسئول همچنین از تشکیل فراکسیون آموزش های مهارتی در مجلس دهم خبر داد و گفت: اینها همه نشان دهنده اهمیت و ضرورت بحث مهارت و مهارت آموزی است.

 

میرزاده با اشاره به اینکه برای معرفی و اهمیت دادن به سازمان فنی و حرفه ای کارهای بزرگی انجام شده است، ادامه داد: هم کمیته مهارتی، هم فراکسیون آموزش های مهارتی و هم تشکیل این قانون همه و همه توجه و اهمیت بحث مهارت و مهارت آموزی را نشان می دهد.

 

وی همچنین به برنامه ششم توسعه اشاره کرد و ادامه داد: در جاهای مختلف بخاطر مهارت یک چیزهایی دیده شده است که معضل اشتغال و بی مهارتی در جامعه را مرتفع کند.

 

سخنگوی آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چهل سال از انقلاب شکوهمند ایران اسلامی می گذرد، افزود: فنی و حرفه ای در طول فعالیت خود کارهای گسترده ای انجام داده و آینده خوبی برای آموزش های  فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی می بینیم.

 

 
 
 
  
 

 

 

 

 
الزامات  قانونی
     
                                                             
 در ارتباط بودن                                     
درباره ما                                    

 ©2018
 Markazitvto.irmarkazi@irantvto.ir | Developed by Noujan Inl co.
تعداد بازدید کنندگان :308321