به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، با حضور منصورجلیلوند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و آقای مجتبی حیدری ریاست دانشگاه فرهنگیان استان تفاهم نامه همکاری مشترک امروز 7تیر ماه در محل دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی منعقد شد.
در حاشیه این مراسم جلیلوند با بیان اینکه شکوفایی اقتصادی با توانمندسازی نیروی انسانی زیرسایه آموزش های فنی و حرفه ای تحقق می یابد افزود:رشد و توسعه هر جامعه در گرو عواملی از جمله نیروی انسانی ماهر و متخصص آن می باشد که انعقاد این تفاهم نامه با توجه به رسالت دانشگاه فرهنگیان در تربیت معلم می تواند در تعمیم فرهنگ مهارت آموزی در بین قشر فرهیخته فرهنگی و همچنین دانش آموزان نقش به سزایی داشته باشد.
بنا بر این گزارش انعقاد این تفاهم نامه مشترک در راستاي اجرای طرح ملی «توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال»، موضوع مصوبه مورخ 3/9/1393 شوراي عالي اشتغال و بند (ت) ماده 4 برنامه ششم توسعه جمهوري اسلامي ايران و نيز تكاليف مقرر براي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در ماده 9 تصويب نامه كارگروه منتخب ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در خصوص «برنامه اشتغال فراگیر موضوع تفاهم نامه صورت پذیرفته است..
بر اساس این گزارش، محل اجرای تفاهم نامه حاضر، در دانشگاه فرهنگیان سطح استان اعم از تمامی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه که دارای ظرفیت مناسب آموزشی و کارگاهی می باشند خواهد بود.
این گزارش می افزاید: این تفاهم نامه به منظور راهبری، سیاستگذاری، تعیین اهداف کمی و کیفی، تصویب برنامه‌های سالیانه، تهیه و تنظیم آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ های اجرایی، نظارت بر همکاری‌های مشترک و توسعه تعاملات، و نیز پیگیری و اجرای سیاست‌های موجود و با هدف
*توانمندسازی دانشجویان و دانش¬آموختگان دانشگاهی در راستاي برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه¬ای.
*فراهم¬سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش¬آموختگان رشته¬هاي مختلف دانشگاهي.
*استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام مأموریت¬ها و تکالیف سازمانی منعقد گردید.
همچنین در راستای انعقاد این تفام نامه مشترک مجوز ایجاد مرکز tmcمشاوره و هدایت شغلی از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی صادرگردید.