مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در نشست شورای مهارت استان گفت: سال گذشته به یک‌هزار و ۲۰۰ نفر در محیط واقعی کار در استان مرکزی آموزش‌های مهارتی ارایه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ، درنشست شورای مهارت استان مرکزی منصور جلیلوند اظهار کرد:تعهدی که از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای این اداره کل درحوزه ارائه آموزش به نیروهای مسلح درسال ۹۸ در نظر گرفته شد، ارائه این آموزش‌ها برای بیش از ۸۷۰ نفر از سربازان وظیفه یگان‌های نظامی و انتظامی استان بود که خوشبختانه با تلاش و پشتکار این اداره کل عملکرد آموزشی معادل ۱۵۴ درصد گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: امسال نیز تعهدی که از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این حوزه تعهد ۷۴۰ نفری را بمنظور توانمندسازی مهارتی نیروهای مسلح برای این اداره کل درنظرگرفته شده است که این به‌دلیل شیوع بیماری کرونا نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کمتر شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی افزود: سال گذشته ۴۰ درصد آموزش‌های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در تمامی حوزه‌ها به اشتغال منجر شده که همین میزان تحقق در بخش نیروهای مسلح بوده است.

جلیلوند عنوان کرد: با گذشت ۲ هفته از اخذ مجوز بازگشایی مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان، ارائه آموزش‌های مهارتی به ۱۵۵ نفر از سربازان را در پادگان‌ها شاهد بودیم و برای افزایش سطح کمی و کیفی در این حوزه تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت: در راستای آموزش‌های سربازان وظیفه، رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اهمیت آموزش‌های مهارتی دستور ایجاد قرارگاه مهارتی در ستاد مشترک نیروهای مسلح را صادر فرمودند که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای براساس وظایف و تکالیف ذاتی خود با ستاد کل نیروهای مسلح در این حوزه تفاهم‌نامه منعقد کرد و در این راستا غیر از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای از کارگاه‌های محیط پادگان با عنوان محیط واقعی کار نیز استفاده شده است.

به گفته جلیلوند، در سه ماهه اول امسال، افزون بر آموزش به ۱۵۵ نفر در پادگان‌ها، به ۲۲۵ نفر در طرح محیط واقعی کار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه شده است.